Dlaczego nie oszczędzasz na ogrzewaniu? - mojewnetrza.pl

Trendy

Dlaczego nie oszczędzasz na ogrzewaniu?

Słońce to staruszek. Liczy sobie niecałe 5 miliardów lat i w tym momencie swojego życia jest wypalone do połowy. Człowiek nie od zawsze zdawał sobie sprawę z jego mocy i siły. Wiedział kiedy jest dzień, ogrzewał się w nim, a jego promienie pozwalały rozpalić ogień. Dziś wiemy więcej. Potrafimy zamienić promieniowanie słoneczne w energię elektryczną.
To nasza ekologiczna przyszłość.Ekolodzy kochają słońce.

Nie tylko dlatego, że dzięki jego promieniom rośliny podlegają procesowi fotosyntezy
i wzbogacają nas, ludzi, w życiodajny tlen. Aktualnie, światowe zasoby kopalnianych źródeł surowców energetycznych są ograniczone. Badania wskazują, że przy obecnym stanie zużycia surowców, jego zapasy wystarczą nam na niecałe 70 lat. To odpowiedni moment aby zadbać o środowisko i pomóc naszej planecie.

Jak zmusić Słońce, by wygenerowało nam darmowy prąd?

Efekty spalania węgla zanieczyszczają Ziemię. Słońce – wręcz przeciwnie. Jego energia może zostać wykorzystana do ogrzania i oświetlenia naszych domów. A co jest w tym najlepszego? Słońce nie wystawi nam rachunku za prąd.Fotowoltaika nawet dla laika.

Fotowoltaiczne panele to mądre urządzenia. Zamieniają energię promieniowania słonecznego w energię elektryczną. Dzięki nim, w naszych gniazdkach płynie tańszy prąd, który możemy wykorzystać do ogrzania wody i domu. Decydując się na instalację takich paneli, zyskujemy oszczędność na rachunkach, chronimy środowisko i jesteśmy energetycznie niezależni. Oznacza to, że nie interesują nas rosnące koszty energii elektrycznej. Ten prąd jest nasz. Do Twojej dyspozycji są również kolektory słoneczne. Dzięki swoim cechom, kolektor może pochłaniać rozporoszone promienie słoneczne i uzyskiwać ciepło nawet podczas zachmurzenia. A możemy jeszcze więcej.Nowoczesna technologia buduje nastrój.

Wyobraź sobie, że wracasz z pracy samochodem i stoisz w korku. Pada deszcz, jest zimno i szaro. Opierasz dłonie na kierownicy i odchylasz głowę do tyłu. Pod powiekami maluje się obraz Twojego domu – ciepłego, rozświetlonego, zapraszającego do wypoczynku. Ta myśl już działa odprężająco. I nie jest tylko marzeniem. Bo przed wyjściem do pracy ustawiłeś optymalną temperaturę na Twój powrót. Włączyłeś nastrojowe światło w salonie. I wiesz, że po przekroczeniu progu przywita Cię nagranie z płyty ulubionego zespołu. Więc, jeśli jeszcze nie jesteś właścicielem inteligentnego domu, te wszystkie atrakcje są przed Tobą.

Dwudziesty pierwszy wiek daje nam ogromne możliwości. Pozwala na życie zgodnie z naturą i daje nadzieję na bezpieczną przyszłość. Chronimy środowisko na dziesiątki różnych sposobów, a każdy nowy pomysł na działania proekologiczne jest jeszcze lepszy od poprzedniego. Wykorzystajmy nowe technologie, by cieszyć się niezależnością. Bo tak dobrze jest być Panem i Panią własnego życia.


Udostępnij

WPISY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Porady
Kiedy w programach informacyjnych słyszymy, że na drugim końcu Polski ktoś włamał się do czyjegoś domu, szybko o tym zapominamy. Gdy taka sytuacja ma miejsce wśród naszych sąsiadów czy znajomych, zaczynamy się zastanawiać czy nas też może to spotkać. Drzwi to najczęściej pierwsza przeszkoda, którą musi sforsować włamywacz, by dostać się do domu. Jak wybrać te bezpieczne?
WIĘCEJ
Porady
Sypialnię można urządzić w każdym stylu. Bez względu na to czy decydujemy się na nowoczesność, klasykę czy elkektyzm - jej głównym punktem zawsze jest łóżko. To, gdzie i w jakim otoczeniu je postawimy, nie jest bez znaczenia. Aby pomóc Ci zwiększyć komfort korzystania z tego ważnego pomieszczenia, poprosiłam o kilka porad cenionego architekta. Sprawdźmy na co zwrócić uwagę podczas aranżowania sypialni.
WIĘCEJ
Porady
Wyobraź sobie scenariusz idealnego dnia. O 7:00 budzi Cię Twój ulubiony kanał muzyczny. Z telewizora dobiegają energetyczne dźwięki, a rolety podnoszą się, by wpuścić do sypialni dokładnie tyle światła, na ile pozwolisz. Kładziesz nagie stopy na ciepłej podłodze i kierujesz swoje kroki do kuchni, gdzie czajnik już zaczął gotować wodę na kawę. Piętnaście minut później chcesz rozpocząć poranną toaletę. Światła w łazience włączają się, wyczuwając Twój ruch. Po rześkim prysznicu po prostu wychodzisz, nie musisz pamiętać o wyłączniku. Inteligentny dom zrobi to za Ciebie. O 8:30 wychodzisz do pracy i zamykasz za sobą drzwi. Od tego momentu Twój dom zaczyna dbać o bezpieczeństwo i oszczędności. Gasną światła. Wyłącza się telewizor i żelazko. Rolety opadają do połowy i obniża się temperatura kaloryferów.   Po kilku godzinach kończysz pracę. Marzysz o relaksie, więc w swojej aplikacji wybierasz stworzony przez siebie program, dzięki któremu dom przygotuje się na Twój powrót. Otwierasz drzwi i wita Cię kolejna część ulubionego filmu. Zapala się lampa przy Twoim fotelu i w całym domu robi się przyjemnie ciepło dzięki podwyższonej temperaturze kaloryferów. Odpoczywasz tak, jak lubisz.
WIĘCEJ
Porady
Niewielkie pomieszczenia można zaaranżować tak, by optycznie wyglądały na bardziej przestronne. Zamiast przekopywać internetowe fora w poszukiwaniu mało rzetelnych podpowiedzi, przeczytaj o pięciu trikach, które zdradziła nam Pani Magda Lehmann – architekt i dekorator wnętrz.  
WIĘCEJ
Porady
Wnętrzarskie portale, blogi i katalogi codziennie zasypują nas propozycjami aranżacji wnętrz. Nie jest sztuką zakochać się w zdjęciu salonu w stylu glamour lub w minimalistycznej, skandynawskiej kuchni. Chłoniemy wszystkie inspiracje i często nie zastanawiamy się nad tym, jak przenieść pomysł do swoich domów i mieszkań. Uważamy, że zastosowanie projektu wnętrza w naszych pomieszczeniach da zawsze taki sam zjawiskowy efekt jak na fotografii. Razem z Panem Sebastianem Rzymskim, właścicielem pracowni projektowej Mirage Studio, rozwiewamy wątpliwości i podpowiadamy jak korzystać z inspiracji wnętrzarskich.
WIĘCEJ
Porady
Jeśli jesteś na bieżąco z prognozą pogody, zapewne wiesz, że meteorolodzy zapowiadają koniec zimy. To oznacza szybkie nadejście wiosny, na którą trzeba się przygotować. Domowe porządki i pielęgnacja ogrodu to nie wszystko. Jeżeli w tym roku czeka nas tak długie i ciepłe lato jak w zeszłym - warto poszukać rozwiązania, które pozwoli nam na cieszenie się naturalnym, słonecznym światłem bez potrzeby przebywania w zbyt gorącym pomieszczeniu. Jak to zrobić? Na pomoc przychodzi Pan Krzysztof Jaśkiewicz z Salonu Firmowego firmy Akant w Łodzi. Opowie nam o zaletach rolet zewnętrznych typu screen :)
WIĘCEJ
Porady
Fototapeta to idealne rozwiązanie, jeśli nie lubisz nudnych ścian. Tym bardziej, że dzisiaj nie ma problemu z zamówieniem fototapety stworzonej na podstawie Twojego własnego zdjęcia. Efekt końcowy jest zachwycający pod jednym warunkiem... Prawidłowego założenia fototapety :) Sprawdź czy nie popełniasz 5 błędów, które najczęściej doprowadzają nas do białej gorączki ;)
WIĘCEJ
Porady
Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. To czas, w którym pragniemy otaczać się pięknymi przedmiotami i chłonąć tę atmosferę wszędzie, gdzie tylko jesteśmy. Przygotujmy więc nasz dom na te magiczne chwile. Wystarczy naprawdę niewiele, aby do każdego wnętrza wprowadzić ducha Świąt. Dzisiaj przyjrzymy się poszewkom na poduszki. Zapominamy o wściekle kolorowych pingwinkach, brodatych Mikołajach i bałwankach. Niech w tym sezonie króluje klasa, elegancja i... piękno.
WIĘCEJ