Gotowy przepis na dekorację stołu - zgodnie z savoir vivre’m. - mojewnetrza.pl

Dekoracje

Gotowy przepis na dekorację stołu - zgodnie z savoir vivre’m.

Trendy dotyczące dekoracji stołu zmieniają się. Modne są konkretne kolory, kształty, materiały. Jednak pewne zasady pozostają nieśmiertelne. Na przykład ta, że kieliszek do wina zawsze stawiamy w tym samym  miejscu. I o ile forma jego prezentacji ulega zmianie na przestrzeni lat, o tyle ideologia rozmieszczenia kieliszków i naczyń pozostaje niezmienna.


Początki nie muszą być trudne.

Stół, który dekorujecie na daną uroczystość, najlepiej jest przykryć białym obrusem. Będzie on stanowił tło dla barwnych dodatków. Poza tym biel jest bardzo elegancka, dzięki czemu ranga spotkania od razu zostanie podniesiona. 

Zasada jest taka, że z brzegu leżą sztućce, z których korzystamy w pierwszej kolejności.

Boicie się zabrudzeń? I tak mogą się przydarzyć, ale zniwelujecie szkody, kładąc podstawki pod talerze. Mogą być plastikowe, ale w mocnym kolorze - złotym lub srebrnym. Następnie, na podstawkach połóżcie duże, a na nich małe talerze. Spróbujcie z białymi - będą wyglądać szlachetnie.Gdzie jest miejsce na łyżkę?

Na talerzach mogą się pojawić czarne lub grafitowe serwetki. Na nich postawcie miski na zupę - oczywiście w kolorze białym. Po lewej stronie połóżcie noże. Po prawej - widelce oraz łyżki. Zasada jest taka, że z brzegu leżą sztućce, z których korzystamy w pierwszej kolejności. Możecie również włożyć wszystkie sztućce do szarej, złożonej serwetki i położyć całość po prawej stronie. Serwetkę ozdóbcie gałązką jodły lub płatkami kwiatów. Kubki na gorące napoje postawcie na godzinie 12:05, a zaraz obok kieliszki do wina.Czas na prawdziwe ozdabianie.

Wykorzystajcie zielone rośliny oraz igły i szyszki do stworzenia dekoracji, którą ułożycie w przezroczystym, okrągłym wazonie. Powinien przypominać klasyczne akwarium dla rybek. Do środka możecie włożyć białą, grubą świecę. A jeśli już przy niej jesteśmy, pamiętajcie o złotym lub srebrnym świeczniku z długimi, białymi świeczkami. Jeśli na stół mają wjechać ciasta lub przekąski, wybierzcie paterę w kolorze podstawki i świecznika.

Minimalizm kojarzy się z elegancją i klasyką. Biel, czerń i złoto (lub srebro) przełamane zielonymi, roślinnymi dodatkami tworzą spójną całość, przy której każdy biesiadnik powinien czuć się komfortowo. Pamiętajcie, że głównymi atrakcjami uroczystości jesteście Wy - siedzący przy stole. Niech mnogość ozdób nie przyćmi Waszego blasku.


Udostępnij

WPISY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Aranżacje
Widok za oknem nie zawsze zapiera nam dech w piersiach. Jeśli każdego dnia spoglądasz na zaniedbane podwórko lub musisz podziwiać obraz zielonych kontenerów na śmieci, wykorzystaj dekoracje okienne do stworzenia swojego własnego, domowego krajobrazu. Dzięki temu, za każdym razem gdy spojrzysz w stronę okna, widok za szybą zejdzie na drugi plan. Jakie trendy warto teraz wykorzystać? Swoje pomysły przedstawiła nam Pani Dorota Orlińska - właścicielka firmy Modnie w Oknie.
WIĘCEJ
Aranżacje
Komary... Masz już gęsią skórkę? Jeśli nie, to spróbujmy jeszcze raz. KO-MA-RY. Teraz na pewno ją masz.  Oczywiście możesz inwestować w spray'e, pułapki, świece i rośliny, które podobno je odstraszają. Jednak z komarami jest jak z kacem - najlepiej do nich nie dopuszczać. Żeby te wyjątkowo złośliwe insekty trzymały się z daleka od Twojego domu, postaw na moskitierę. To idealna opcja dla tych, którzy chcą zadbać o swój komfort i zrezygnować z nieładnie pachnących środków przeciwowadowych. Jeśli zastanawiasz się jaką moskitierę wybrać, ten poradnik jest dla Ciebie. Sprawdź, która z nich znajdzie zastosowanie w Twoim domu :)
WIĘCEJ
Aranżacje
Ciepło domowego ogniska Współczesne pomieszczenia często charakteryzują się minimalizmem i surowością. Mimo, iż taki styl stał się modny, nie zawsze zapraszamy go do naszych domów. Należy pamiętać, że każdy ceni sobie przytulne wnętrza. Elementem wyposażenia, który przełamie nowoczesny design i wprowadzi ciepłą atmosferę jest na pewno kominek gazowy. Wygoda użytkowania połączona z obrazem naturalnego płomienia ożywi każde pomieszczenie i wprowadzi do niego kojący nastrój.
WIĘCEJ
Aranżacje
To jest tak, że pewne rzeczy w naszych domach po prostu są. Nikt nie wyobraża sobie sypialni bez poduszek, łazienki bez ręczników czy kuchni bez łyżek. Te przedmioty są dedykowanym konkretnym miejscom i gdziekolwiek nie pojedziemy, kogokolwiek nie odwiedzimy – to ręczniki znajdziemy w łazience zawsze. Są też takie nieśmiertelne rzeczy, które swoją wartością znacznie przewyższają „zwykłe” przedmioty codziennego użytku. Jestem ciekawa czy znajdują się również w Waszych domach.
WIĘCEJ
Aranżacje
Może Wam się wydawać, że przygotowanie tarasu czy balkonu to sprawa, którą należy się zająć w sezonie wiosennym. Jednak im wcześniej zaczniecie wszystko planować, tym sprawniej i szybciej będziecie mogli cieszyć się efektem końcowym. Zawsze warto dowiadywać się o nowych możliwościach i zastanowić się jak my możemy je wykorzystać.
WIĘCEJ
Aranżacje
W cegle zaklęta jest historia. Dekoracje i całe ściany pokryte tym materiałem wciąż zdobywają nowych miłośników. Obecnie, cegłę można wykorzystać praktycznie w każdym pomieszczeniu. Nada charakteru salonowi, stworzy niepowtarzalny klimat w łazience i zachwyci w kuchni. Dziś podpowiemy jakie style możemy wyczarować używając cegły. Zapraszamy w podróż po pięciu różnych aranżacjach.
WIĘCEJ
Aranżacje
Mogę się założyć, że nie raz widzieliście ściany porośnięte mchem. I nie mówię tutaj o niebezpiecznej pleśni, a o wyjątkowej dekoracji. Przygotowałam dla Was kilka ciekawostek, dzięki którym dowiecie się więcej na temat pochodzenia, zastosowania i pięgnacji mchu. Jestem pewna, że większość z Was ucieszy się na wieść o tym, że nie będziecie musieli martwić się o podlewanie tego zielonego dodatku :)
WIĘCEJ
Aranżacje
Wybór stylu aranżacyjnego kuchni powinien być dostosowany nie tylko do naszego gustu, ale również wielkości pomieszczenia i możliwości finansowych. Tworząc kuchnię marzeń warto poszukiwać inspiracji w specjalistycznych magazynach i katalogach wystroju wnętrz, lub też sięgnąć po pomoc specjalisty – projektanta wnętrz. Jednak ze względu na dużą dostępność mebli, akcesoriów i dekoracji oraz wysoką estetykę istnieje pięć najczęściej wybieranych wystrojów kuchni.
WIĘCEJ