Wspomnienia zaklęte w fotografii. - mojewnetrza.pl

DIY

Wspomnienia zaklęte w fotografii.

Salon jest miejscem, w którym spędzamy najwięcej wspólnego czasu. Tutaj dyskutujemy o sprawach małych i dużych, oglądamy telewizję, przyjmujemy gości. Czy znajdzie się miejsce w domu z przytulniejszym kocykiem i lepiej smakującą, gorącą herbatką, gdy zimno za oknem? Czy jest lepsza przestrzeń do popołudniowych pogawędek? Może więc znajdzie się w salonie miejsce na małą galerię. wspomnień?
Galeria fotografii
Galerie zdjęć dobrze prezentują się na jasnych, jednolitych ścianach. Nie zaczynajcie tworzenia kompozycji od przybijania gwoździ do ścian. Istnieje ryzyko, że efekt końcowy Was nie zadowoli. Wymierzcie najpierw miejsce, które chcecie wykorzystać na ekspozycję fotografii. Obwód galerii rozrysujcie na podłodze, na szarym papierze. Następnie zastanówcie się nad koncepcją zdjęć. Wybierzcie klucz, według którego będziecie je dobierać, np. temat (wakacje? architektura?), kolorystyka (czarno-białe? dominacja jednej barwy?). Zdjęcia w ramkach najpierw ułóżcie na szarym papierze. Na podłodze możecie eksperymentować, przekładać je do woli. Standardowo odległość pomiędzy ramkami wynosi ok. 5-10 cm. Dopiero, gdy będziecie zadowoleni z efektu, odtwórzcie galerię na ścianie.

Fotomozaika
Jeśli macie dużo zdjęć zapisanych w komputerze, ale nie mieliście dotychczas czasu, żeby je wywołać, polecamy fotomozaikę, czyli obraz, na który składa się od kilkudziesięciu do kilku tysięcy małych zdjęć. Taki obraz możecie przygotować sami w domu, jeśli macie na komputerze od 50 do 2000 zdjęć. Wystarczy ściągnąć program do tworzenia mozaiki (np. Easymoza, który jest prosty, darmowy i nie wymaga rejestracji). Swoje zdjęcia prześlijcie do serwera, a otrzymany obraz możecie wywołać i powiesić w salonie. Jest to świetne rozwiązanie dla osób, które nie potrafią się zdecydować na wybór kilku/kilkunastu fotografii do galerii. Zdjęcie główne fotomozaiki pięknie komponuje się z daleka, ale gdy podejdziecie blisko, będziecie mogli cieszyć się mniejszymi, i nie mniej ważnymi, wspomnieniami zaklętymi w kolejnych ujęciach. Z wielu badań przeprowadzonych w Europie wynika, że jedną z rzeczy, której żałujemy najczęściej, jest brak czasu dla najbliższych. Zdjęcia w salonie mogą stać się jednym z piękniejszych sposobów na celebrację wspólnych wspomnień.


Udostępnij

WPISY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Aranżacje
Niektórzy z nas marzą o przytulnym, drewnianym domu, w którym co wieczór ogień radośnie trzaska w kominku. Inni preferują industrialne wnętrza o chłodnej stylistyce. Miłośnicy kolorów postawią na ściany w różnych barwach i dorzucą do tego kontrastowe dodatki. My przespacerujemy się po trzech stylach urządzania mieszkania, najmodniejszych w ostatnim sezonie. Etniczny styl dla amatorów egzotyki Etno stawia na naturalne materiały i kolory. W pomieszczeniu nawiązującym do tego stylu świetnie sprawdzą się ściany beżowe, piaskowe, ziemiste. Należy pamiętać o charakterystycznych dodatkach, takich jak skóry zwierzęce, naturalne, ręcznie drukowane tkaniny, a nawet plemienna biżuteria i stroje. Dekoracje powinny świadczyć o ręcznym, nawet prymitywnym wykonaniu. Etno może nawiązywać do różnych stron świata. Najbardziej popularne to Afryka i Japonia. Pierwsza opcja to przede wszystkim zwierzęce motywy – cętki i pasy oraz plemienne maski. Japońskie etno postawi na papierowe lampy, plecione maty i rośliny w stylu drzewka bonsai. Raczej nie radzę łączenia obu wariantów, bo zamiast designerskiego wnętrza, powstanie chaotyczne muzeum.
WIĘCEJ