Galinex - mojewnetrza.pl
Galinex
Piękno sztuki w Twoim domu.
UDOSTĘPNIJ

Galinex

www.galinex.pl
galinex@galinex.pl

tel. 061 874 96 54

os. Rusa 125
61-332 Poznań

FHU „Galinex” od 2004 roku zajmuje się importem porcelany rosyjskiej renomowanych rosyjskich fabryk - Łomonosowa i Kuzniecowa. Korzenie fabryki „Łomonosow” sięgają 1744, kiedy córka Cara Piotra Pierwszego, Elżbieta, założyła pierwszą fabrykę porcelany w Rosji Carskiej.
Do 1917 roku nosiła ona nazwę Imperatorskiej, a od 1925 została nazwana imieniem Łomonosowa.

Wyroby z Petersburga odróżniają się od innych prawdziwie białym kolorem, cieniutką warstwą glazury i formą, która odpowiada starym chińskim tradycjom - "skorupa jajeczna". Porcelana jest zrobiona z masy, w której skład wchodzą fosfaty wapnia i kości zwierząt. Łomonosowska Fabryka Porcelany nadal, jako jedyna w Rosji, produkuje z cienkiej, kostnej porcelany
i według starych wzorów rosyjskich artystów. Porcelana Łomonosowska dzięki połączeniu klasycznych form z filigranowymi rysunkami jest ceniona wśród koneserów i kolekcjonerów porcelany. Fabryka porcelany w Dulowie pod Moskwą została założona w 1832 roku przez kupca Kuzniecowa. Porcelana z tej fabryki zawsze wyróżniała się wdzięczną prostotą.

Oślepiająca biel zawsze pięknie współgra z pozłoceniem i blaskiem glazury. Dla lepszej sprzedaży i odróżnienia od łomonosowskiej porcelany postawiono akcent na kolory bardziej żywe i jaskrawe, z motywami folkloru i tradycji narodowej.
Wyroby z fabryki Kuzniecowa znajdują się w wielu muzeach i są kupowane przez wielu kolekcjonerów na całym świecie.

“Można u nas nabyć kompletne serwisy, jak i pojedyncze sztuki porcelany. Zapraszamy do kontaktu.”

WPISY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Fotografia
Salon jest miejscem, w którym spędzamy najwięcej wspólnego czasu. Tutaj dyskutujemy o sprawach małych i dużych, oglądamy telewizję, przyjmujemy gości. Czy znajdzie się miejsce w domu z przytulniejszym kocykiem i lepiej smakującą, gorącą herbatką, gdy zimno za oknem? Czy jest lepsza przestrzeń do popołudniowych pogawędek? Może więc znajdzie się w salonie miejsce na małą galerię. wspomnień? Galeria fotografii Galerie zdjęć dobrze prezentują się na jasnych, jednolitych ścianach. Nie zaczynajcie tworzenia kompozycji od przybijania gwoździ do ścian. Istnieje ryzyko, że efekt końcowy Was nie zadowoli. Wymierzcie najpierw miejsce, które chcecie wykorzystać na ekspozycję fotografii. Obwód galerii rozrysujcie na podłodze, na szarym papierze. Następnie zastanówcie się nad koncepcją zdjęć. Wybierzcie klucz, według którego będziecie je dobierać, np. temat (wakacje? architektura?), kolorystyka (czarno-białe? dominacja jednej barwy?). Zdjęcia w ramkach najpierw ułóżcie na szarym papierze. Na podłodze możecie eksperymentować, przekładać je do woli. Standardowo odległość pomiędzy ramkami wynosi ok. 5-10 cm. Dopiero, gdy będziecie zadowoleni z efektu, odtwórzcie galerię na ścianie.
WIĘCEJ
Trendy 2020
Moda dotycząca wystroju wnętrz co roku dyktuje nowe warunki. Przyjrzyjmy się ogrodowemu hitowi i zajrzyjmy do kuchni oraz łazienki. Rok 2019 to czas, w którym doskonale odnajdzie się zarówno amator klasyki, jak i miłośnik ekstrawaganckiego designu. Co w ogrodzie piszczy? Kiedy pierwsze promienie słońca zaczynają przebijać się przez chmury, spędzamy więcej czasu na świeżym powietrzu. Sprawmy, aby nasz ogród był miejscem, w którym z przyjemnością wypoczywamy i oddajemy się różnym aktywnościom. A jak sprawić by zielona przestrzeń nabrała nowego charakteru? Stawiamy na naturalne ozdoby, kamienie i roślinność. Hitem są nadal oczka wodne. Im bardziej przypominają swoim kształtem naturalne akweny, tym lepiej. Musimy pamiętać, że budowa oczka wodnego wymaga użycia wysokiej jakości produktów. Zaopatrzmy się w wytrzymałą folię, dzięki której długo będziemy cieszyć oczy nowym, ogrodowym nabytkiem.
WIĘCEJ
Aranżacje
Herbatę można parzyć na kilka sposobów. Po angielsku, po turecku, po japońsku, a nawet po marokańsku. Jednak dzisiaj zajmiemy się podawaniem herbaty, który znamy z niedalekiej Rosji. Przygotowanie naparu może wydawać się banalnie proste, ale o kunszcie jej wykonania i podania świadczą niuanse. Niektóre ciekawostki mogą Cię zadziwić :)
WIĘCEJ
Skandynawski
Styl skandynawski to jeden z najbardziej popularnych stylów… w Polsce. Jest ciepły, przytulny, wpływa na nas kojąco i regenerująco. Cenimy prostotę i funkcjonalność tego stylu. Styl skandynawski dobrze więc sprawdzi się w sypialni, gdzie wyciszenie jest na wagę złota (wie ten, kto choć przez jedną noc miał kłopoty z zaśnięciem). Warto więc przemycić choćby kilka elementów tego stylu do swojego domu. Baza Podstawą stylu skandynawskiego są jasne barwy i naturalne materiały. Dominują tu białe i szare kolory ścian, które optycznie powiększą pomieszczenie. Oświetlenie W pomieszczeniach w stylu skandynawskim światło odgrywa ważną rolę. Rzadko spotkamy tu firany i zasłony, częściej rolety (jeśli zdecydujemy się na zasłony, dobrze sprawdzają się na przykład lniane, przepuszczające światło). Jasne ściany i meble rozświetlą pomieszczenie. Dobrze sprawdzą się minimalistyczne w formie lampy i lampki: metalowe, szklane i papierowe abażury lamp.
WIĘCEJ