Trendy

Jak zamówić drzwi wewnętrzne na wymiar? To tylko kilka prostych kroków.

Decyzja zapadła – zamiast biegać po sklepach budowlanych w poszukiwaniu gotowych drzwi, wybieramy te na wymiar. Bo będą idealnie dopasowane do potrzeb wszystkich domowników. Bo posłużą nam przez długie lata i w końcu – bo zagwarantują nam komfort użytkowania.

Jak przygotować się do złożenia zamówienia na drzwi pod wymiar? Dużą dawkę wiedzy przygotowała warszawska firma Ag Style. Zobaczmy czy ta przygoda może być łatwa i przyjemna : )

Krok 1. Moim zdaniem najprzyjemniejszy. Wybieramy stolarkękolor oraz formę modelu.

Krok 2. Otrzymujemy ofertę uwzględniającą nasze założenia i wytyczne. To również czas na ewentualne negocjacje i w końcu - zaakceptowanie finalnej propozycji.

Krok 3. Sprawdzamy, czy dokonaliśmy innych decyzji, mających wpływ na finalny efekt realizacji.
Musimy znać grubości elementów kładzionych na podłogę i na ścianę (np. płytek w łazience). Te informacje przekazujemy na pomiarze lub dosyłamy do wybranej firmy mailem. Pamiętajmy, że wszystkie zmiany dotyczące ścian i podłóg w sąsiedztwie drzwi mające wpływ na wymiary stolarki muszą być założone przy pomiarze.
Przy rozpoczęciu prac umawiamy się na pomiar. Bardzo ważne – umówmy się w terminie, kiedy ekipa wykończeniowa będzie na miejscu. Często niezbędne jest dokonanie korekty otworów, które nie są kłopotliwe na etapie prac mokrych. Później mogą już stanowić problem ;)

Krok 4. Wyznaczamy datę, kiedy umówimy się na pomiar drzwi wewnętrznych.
Powinien to być termin rozpoczęcia prac w domu czy mieszkaniu. Pamiętaj, że decydując się na drzwi na wymiar, musisz uwzględnić czas ich wykonania. Termin realizacji różni się w zależności od wybranego wzoru lub producenta. Ile konkretnie może trwać realizacja? Typowa stolarka zajmuje zazwyczaj od 4 do 6 tygodniu, a nietypowe wzory – nawet do 9-12 tygodni.

Instalację należy zlecić wykwalifikowanej ekipie. Autoryzowane montowanie drzwi daje nam nawet 5-letnią gwarancję. 
Na koniec jeszcze raz, w skrócie, przedstawiamy etapy zamówienia, jakie spotkamy decydując się na firmę Ag Style:
- wybór modelu, koloru stolarki
- otrzymanie oferty na wybrany model w oparciu o podane parametry
- pomiar (GRATIS!)
- umowa, akceptacja oraz rozpoczęcie realizacji
- realizacja naszego zamówienia według ustaleń oraz terminu
- montaż jest realizowany po ukończeniu robót budowlanych i wykończeniowych.

Proste? Proste :) Po lekturze na pewno stwierdzisz, że warto znaleźć firmę, która kompleksowo zajmie się zleceniem. Od pomiaru, poprzez dostawę, wniesienie, montaż aż do instrukcji użytkowania i pielęgnacji.
To wszystko znajdziesz na www.agstyle.pl


Udostępnij

WPISY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Aranżacje
Nadszedł czas, kiedy należy zamknąć stary i otworzyć nowy rozdział. A co w tej sytuacji sprawdzi się lepiej niż...drzwi? ;) Wybór drzwi wewnętrznych to nie lada wyzwanie. Zazwyczaj dbamy o to, by drzwi były bezpieczne, estetycznie się prezentowały i pasowały kolorystycznie do aranżacji wnętrza. Dzisiaj pokażę Ci 5 różnych modeli, które zostały wybrane przez Panią Anę Syc z cenionej firmy Sykomat. 
WIĘCEJ
Porady
Sypialnia jest wyjątkowym miejscem w domu. Daje możliwość wypoczynku, odcięcia się od hałasu, wprowadza w błogi nastrój. Eksperci twierdzą, że jedną z zasad zdrowego snu jest wykluczenie z sypialni wszystkich czynności poza snem i odpoczynkiem. Oglądanie telewizji czy czytanie książek nie uspokaja, a powoduje natłok myśli, które nie pozwalają na wyciszenie. Ja jeszcze nie przeniosłam ulubionych powieści do innego pokoju. Za to wiem, że podstawą mojego udanego snu jest odpowiednio dobrane łóżko. Zobaczcie w czym możecie wybierać.
WIĘCEJ
Porady
Urządzasz domówki? Na pewno masz na swoim koncie niejedną poimprezową szkodę. Czytaj nasz cykl o pozbywaniu się dowodów zbrodni dobrej zabawy ;) Przed Tobą pierwsza część. Mówi się, że impreza jest udana wówczas, gdy niewiele z niej pamiętamy :) O jej przebiegu często informują nas niepokojące objawy: przypalona firanka, słone paluszki wbite w fotel czy okrąglutkie plamy po alkoholu, uśmiechające się do nas z drewnianej powierzchni stołu. Nam jednak nie jest do śmiechu, bo pozbycie się jasnych okręgów nie jest łatwe nawet wtedy, gdy jesteśmy wyposażeni w drogie środki czyszczące. Specjalnie dla Ciebie przejrzałam internet w poszukiwaniu rozwiązania tego problemu.
WIĘCEJ
Porady
Wnętrzarskie portale, blogi i katalogi codziennie zasypują nas propozycjami aranżacji wnętrz. Nie jest sztuką zakochać się w zdjęciu salonu w stylu glamour lub w minimalistycznej, skandynawskiej kuchni. Chłoniemy wszystkie inspiracje i często nie zastanawiamy się nad tym, jak przenieść pomysł do swoich domów i mieszkań. Uważamy, że zastosowanie projektu wnętrza w naszych pomieszczeniach da zawsze taki sam zjawiskowy efekt jak na fotografii. Razem z Panem Sebastianem Rzymskim, właścicielem pracowni projektowej Mirage Studio, rozwiewamy wątpliwości i podpowiadamy jak korzystać z inspiracji wnętrzarskich.
WIĘCEJ
Porady
Jeśli jesteś na bieżąco z prognozą pogody, zapewne wiesz, że meteorolodzy zapowiadają koniec zimy. To oznacza szybkie nadejście wiosny, na którą trzeba się przygotować. Domowe porządki i pielęgnacja ogrodu to nie wszystko. Jeżeli w tym roku czeka nas tak długie i ciepłe lato jak w zeszłym - warto poszukać rozwiązania, które pozwoli nam na cieszenie się naturalnym, słonecznym światłem bez potrzeby przebywania w zbyt gorącym pomieszczeniu. Jak to zrobić?
WIĘCEJ
Porady
Sztuką jest stworzyć takie miejsce, w którym mogą razem spędzać czas trzy pokolenia. Nie od dziś wiadomo, że to, co kochają dzieci nie zawsze jest atrakcyjne dla dorosłych i odwrotnie. W końcu nie zawsze mamy ochotę na wygrzebywanie uroczych robali z ziemi. Jak więc urządzić ogród, w którym rodzice i dziadkowie będą mogli się zrelaksować, a dzieci oddać się radosnemu szaleństwu? Zaczynamy od roślin, które nie mają dużych wymagań. Wybierzmy te, których uprawa nie będzie dla nas wyzwaniem i które łatwo odkupić jeśli ulegną uszkodzeniu. Oczywiście nie musimy na nich budować wizji całego ogrodu, warto jednak od nich zacząć i na nich budować kompozycję. Rzadkie okazy i rośliny wymagające większej pielęgnacji posadźmy w miejscu gdzie najczęściej spotkamy dorosłych, a dzieci od czasu do czasu będą spokojnie wypoczywać. Zachęcam też do zasadzenia kilku krzewów i drzewek owocowych – zbieranie soczystych plonów jest przyjemne dla całej rodziny.
WIĘCEJ
Porady
Urządzając dom czy mieszkanie, kierujemy się zazwyczaj kilkoma aspektami: obowiązującymi trendami, metrażem pomieszczeń, funkcjonalnością, budżetem. Czy można zrobić coś jeszcze, aby nasza domowa codzienność dostarczała więcej radości? Jak sprawić, by mieszkanie pchało nas do sukcesu? O tym, czy to możliwe, rozmawiam z Gabrielą Wagner, ekspertem feng shui, autorką bloga www.studiofengshui.pl
WIĘCEJ
Aranżacje
Ciepło domowego ogniska Współczesne pomieszczenia często charakteryzują się minimalizmem i surowością. Mimo, iż taki styl stał się modny, nie zawsze zapraszamy go do naszych domów. Należy pamiętać, że każdy ceni sobie przytulne wnętrza. Elementem wyposażenia, który przełamie nowoczesny design i wprowadzi ciepłą atmosferę jest na pewno kominek gazowy. Wygoda użytkowania połączona z obrazem naturalnego płomienia ożywi każde pomieszczenie i wprowadzi do niego kojący nastrój.
WIĘCEJ