kominki-gazowe-serce-twojego-domowego-ogniska 1200

Kominki - serce Twojego domowego ogniska.

Czy kominki to praktyczne rozwiązanie dla Twojego salonu?

Kominki to nie tylko źródło przyjemnego, pachnącego ogniem ciepła, ale także istotny element dekoracyjny, który często dla użytkowników jest równie ważny jak samo ciepło.
Jeśli zastanawiasz się czy kominek to dobre rozwiązanie dla Ciebie lub czy kominek skutecznie ogrzeje mieszkanie oraz czy warto wzbogacić swój dom o przyjemność przebywania w zasięgu ciepła i magii ognia, to ten krótki artykuł z pewnością pomoże podjąć właściwą decyzję.

Zastanawiasz się , czy kominek to dobre rozwiązanie ?

W tym artykule postaramy się przedstawić walory kominków na pellet produkcji firmy polskiej „ Iwona Pellet” oraz kominków na drewno firmy Hajduk, które znalazły zastosowanie w realizacjach omawianej tu działalności projektowej i wykonawczej firmy Neva-Pol w Gdyni, w wykonywanych na zamówienie klientów kominkach. Od ok. 15 lat coraz większym zainteresowaniem inwestorów cieszą się automatyczne kominki hybrydowe, których opałem jest pellet, ale również może być nim drewno. Kominki te to urządzenia automatyczne, zdalnie sterowane produkowane w wersji AIR i AQUA przez firmę Iwona Pellet . Na Pomorzu dystrybucją tych rewelacyjnych kominków zajmuje się właśnie firma Neva-Pol w Gdyni, gdzie można zobaczyć kominek oraz uzyskać informacje na temat jego pracy, obudowy i montażu.

Dlaczego warto rozważyć zainstalowanie tego typu kominka w domu?

Kominki te świetnie wpisują się w rozwiązanie problemu ogrzewania, ale również dużym ich walorem jest automatyczna praca w związku z czym nie ma konieczności ciągłego nadzoru nad paleniskiem i dokładania opału. Automatyka kominka sama dba o pobór opału ze zbiornika i doprowadzenie go do paleniska, również reaguje na brak paliwa w zbiorniku oraz dopilnowuje wszystkich innych funkcji, jak na przykład temperatura czy godziny pracy ,dzięki zainstalowanym czujnikom, które reagują na wszystkie zaprogramowane funkcje. Kominki AIR umożliwiają pracę DGP tj. dystrybucję gorącego powietrza do pomieszczeń budynku lub mieszkania. Natomiast kominki AQUA umożliwiają podłączenie ciepłej wody do CO , CWU . Wszystkie podane, w skrócie rewelacyjne, funkcje omawianych kominków nie umniejszają w żaden sposób jego uroku i przyjemności bezpośredniego widoku ognia palącego się za szybą tego ogrzewacza pomieszczeń . Szeroka oferta produkcyjna przedstawia kilka modeli tych urządzeń. w tym bardzo obecnie popularnych wkładów narożnych. Gama modeli kominków na pellet umożliwia dostosowanie aranżacji zewnętrznej do wnętrza inwestorów i ich wizji kominka. Wizję tą realizuje się nie tylko poprzez wybór samego modelu wkładu, ale również w dużej mierze dzięki obudowie, która powinna swoim stylem realizować oczekiwania klienta oparte na dostosowaniu stylu do wnętrza. Mogą to być kominki w obudowach tradycyjnych, stylowych dostosowane do salonów w stylu retro….ale również obudowy nowoczesne . Przykładowe możliwości tych obudów przedstawiają zdjęcia pochodzące z wykonanych realizacji. Można powiedzieć, że to klienci lansują modę na swoje wnętrze. Moje Wnętrze – czyli mój styl ,w którym się dobrze czuję i który lubię. Kominek turkusowy z zastosowaniem narożnego wkładu AIR CORNER, został nie dawno oddany do użytku w głównym pomieszczeniu modernizowanego budynku. Został on obudowany kaflami ceramicznymi w kolorze turkusowym i wykończony kratkami wentylacyjnymi mosiądzowanymi, podkreślającymi efekt retro kominka. Przełamaniem stylu retro stał narożny wkład kominkowy oraz kolor turkusowy, obecnie bardzo chętnie wybierane przez klientów a zastosowanie tych dwóch elementów przekracza niepisane granice w stylizacjach między tradycją a nowoczesnością

Bezpieczeństwo użytkowania kominków.

Kiedy rozważamy dodanie do naszego salonu pięknego, ciepłego ogniska, bezpieczeństwo jest zawsze priorytetem. Kominki gazowe, które wybieramy, muszą spełniać restryktywne normy bezpieczeństwa. Ich konstrukcja jest zaprojektowana tak, aby eliminować ryzyko pożaru, co jest szczególnie istotne w domach z małymi dziećmi lub zwierzętami. Systemy kontroli, jakie są zaimplementowane w kominkach gazowych, umożliwiają monitoring płomienia i poziomu tlenku węgla, co zapewnia spokój ducha. Co więcej, brak otwartego ognia i iskier znacząco redukuje ryzyko przypadkowego zaprószenia ognia, a zintegrowane zabezpieczenia przed wyciekiem gazu dodatkowo podwyższają standardy bezpieczeństwa. Kominki gazowe są więc nie tylko estetycznym, ale przede wszystkim bezpiecznym rozwiązaniem dla naszego domu. Warto też wspomnieć, że instalacja kominka gazowego nie wymaga budowy tradycyjnego komina, co upraszcza proces montażu i minimalizuje potencjalne problemy związane z przewodem kominowym.

Kominki gazowe a wzornictwo wnętrz.

Kiedy myślę o kominkach gazowych, pierwsze co przychodzi mi do głowy to ich niebywały wpływ na wzornictwo wnętrz. To, w jaki sposób kominek gazowy może wkomponować się w przestrzeń salonu, jest wręcz nieograniczone. Wyobraź sobie płomienie tańczące za szkłem, które nie tylko dają ciepło, ale też stanowią kluczowy element dekoracyjny Twojego domu. W przeciwieństwie do tradycyjnych kominków, kominki gazowe pozwalają na znacznie większą swobodę w projektowaniu wnętrz. Ich czyste linie, różnorodność kształtów i możliwość instalacji bez konieczności budowania dużego komina sprawiają, że mogą znaleźć swoje miejsce w każdym, nawet najbardziej nowoczesnym wnętrzu. Jeśli jednak poszukujesz alternatywy, polecam zajrzeć do artykułu Kominek elektryczny wolnostojący - ciepło w nowoczesnym stylu, który może zainspirować Cię do innych rozwiązań dekoracyjnych. Pamiętaj jednak, że kominki gazowe to nie tylko estetyka, ale również funkcjonalność. Dzięki nowoczesnym technologiom, możemy dostosować ich wygląd do naszych indywidualnych potrzeb, co czyni je jednym z najbardziej atrakcyjnych elementów wyposażenia wnętrz.

Kominki gazowe a wzornictwo wnętrz.

Kiedy myślę o kominkach gazowych, widzę nie tylko źródło ciepła, ale również element, który ma ogromny wpływ na wygląd i charakter każdego wnętrza. Współczesne kominki gazowe to prawdziwe dzieła sztuki, dostosowane do różnych stylów – od minimalistycznego, przez industrialny, aż po klasyczny. Ich niezwykła elastyczność pozwala na łatwe wkomponowanie w dowolny wystrój. Układ paleniska, możliwość wyboru kolorystyki ram oraz różnorodne rodzaje obudów sprawiają, że z łatwością dopasujesz kominek do indywidualnych potrzeb i gustu. Jeśli szukasz idealnego kominka gazowego do swojego domu, polecam odwiedzić www.kaflepiecowe.pl, gdzie znajdziesz szeroki wybór najnowszych modeli, które doskonale wpisują się w najnowsze trendy wzornicze. Dzięki nim Twoje wnętrze zyska na wyjątkowości i cieple, które rozchodzi się nie tylko z paleniska, ale i ze stylowo dobranego designu.